Praekologia – termin i stowarzyszenie

Praekologia – termin i stowarzyszenie

Termin

Praekologia po raz pierwszy został użyty 3 lipca 2017 roku przez Tomasza Pragskiego w odniesieniu do autorskiego protokołu Odbudowy Wartości Odżywczych w Pożywieniu.
Określa koncepcję społeczno-filozoficzną opartą o pracę blisko Natury – z poszanowaniem jej sił i wykorzystaniem najnowszych technologii w celu racjonalizacji wspólnej koegzystencji i zbudowania przyjaznego życiu środowiska.

Praekologia to stan umysłu wyrażający akceptację perspektywy kosmicznej.
Praekologia nie akceptuje działań wojennych oraz ich wspierania. Kładzie nacisk na edukację i rozwój systemów dystrybucji dóbr umożliwiających zrównoważony rozwój.
Praekologia w rolnictwie odrzuca wszelkie szkodliwe praktyki na rzecz protokołu mającego na celu karmienie odpowiedzialnego za bogactwo wartości odżywczych życia w ziemi. Efektem ma być przywrócenie plonom statusu leczniczego. Żywność ta powinna z czasem być dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Stowarzyszenie PRAEKOLOGIA

11 marca 2018 powstało stowarzyszenie PRAEKOLOGIA. Założone przez Annę i Tomasza Pragskich oraz Bożenę Szymańską. Regulamin stowarzyszenia określa jego cele i metody działań i znajdzie się na stronie stowarzyszenia https://praekologia.pl – planowany start 21 marca 2018.
Zainteresowanych odsyłam bezpośrednio do pdf’a.

Inf: wpis z czasem rozbuduję.

Travnik - PRAEKOLOGIA

Travnik – PRAEKOLOGIA

Jak jeść wodorosty?

O właściwościach wodorostów przeczytać można tutaj.

Jak przygotować je by były dobrze trawione i bogate w substancje dla nas najistotniejsze?

Należy pamiętać, że wodorosty powinny być wprowadzane do diety stopniowo, tak aby organizm powoli przyzwyczaił się do ich trawienia. Można spożywać je w przystępnej formie suplementów (tabletki lub proszek dodany np. do koktajlu), ale oczywiście najbardziej polecamy te najmniej przetworzone, czyli surowe lub suszone, jako dodatek do potraw. Czytaj dalej

Jaki gatunek wodorostów wybrać?

W Polsce popularność zyskują niezwykłe wodorosty. Mogą być prawdziwym zbawieniem dla osób które zdecydowały się na dietę roślinną i tęsknią za aromatem, smakiem ryb. Są egzotyczną ciekawostką w klasycznej polskiej kuchni. Mogą również ułatwić gotowanie np agar-agar zastąpi żelatynę. Ma od niej nawet lepsze właściwości, ponieważ galaretka z niego nie rozpuści się tak łatwo i będzie twardsza.
Czytaj dalej