CyberGhost i FB – czy bunio nie lubi prywatności?

Facebook nie polubił zmiany przyzwyczajeń dotyczących przeglądania zawartości internetu, rozsiewając prywatne informacje. Szczególnie w konfiguracji przeglądarka SRWare Iron + VPN CyberGhost 5, które są na razie chyba najlepszym (darmowym) rozwiązaniem, jakie napotkałem dla windows 7. Na Xubuntu również dobrze sobie radzi.

Przeglądarka SRWare Iron zbudowana jest na Chrome i jest niemal identyczna. System zarządzania zakładkami, rozmieszczenie funkcjonalności czy ikony – wszystko jak w Chrome. Działają też rozszerzenia ze “sklepu”. Różni się natomiast w kwestii podejścia do sprawy naszej prywatności w sieci. Iron jest chudszy m.in. o kody odpowiadający za śledzenie, wysyłanie raportów itp.

Facebook daje sobie z tym radę, nawet przy działających Adblock Plus, Disconnect i Ghostery. Problem pojawia się przy CyberGhost. Chcąc zalogować się na konto, już na wstępie otrzymałem taką wiadomość:

fb_iron_CG_problem
Jeśli nie chcesz rezygnować z fb, jest rozwiązanie (lecz jest to rezygnacja z funkcjonalności CyberGhost):
Otwórz Ustawienia CyberGhost, następnie – Ustawienia Zaawansowane (prawy górny róg okna), dodaj adres logowania fb do białej listy wyjątków.

CyberGhost_facebook_2

“Prawo jazdy na internet”

  1. Systemy operacyjne
  2. SRWare Iron
  3. Rozszerzenia Chrome
    4. CyberGhost

Dodaj komentarz