Człowiek

Jakiś czas temu, wyszedł człowiek z wody.

.

.

.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=DEJ8a7zS2rg]

Ze Z******* (w roli głównej).

Film jest pewną formą zabawy, ale i poszukiwaniem. Przygody, odpowiedzi na pytania dotyczące tożsamości, samotności i człowieczeństwa.
Podczas realizacji zadawaliśmy sobie wiele skomplikowanych pytań, z których zdecydowana większość do dziś pozostała otwarta.
Jedno z ważniejszych – jaką rolę pełni człowiek w dzisiejszym świecie? Dawniej było dużo prościej, narzucone były bardzo konkretne ramy, role i tylko garstka ludzi pozwalała sobie wykraczać poza przydzielone zadania, spędzając życie w pokornej ciszy. Wypełniając dziś takie schematy najczęściej się buntujemy, nie pozwalamy, aby odgórnie narzucane formy decydowały o całym życiu, poszukujemy odpowiedzi.

Kim jestem? Po co tutaj jestem? Co było na początku? Wraz z rozwojem i poszerzaniem horyzontu naukowej wiedzy, zagłębianiem się w rejony świadomości, natury, psychiki i duszy, modyfikujemy spojrzenie na świat. Już od dawna nie jest płaski i określony z góry, nie znaczy to jednak, że jest prostszy. Wręcz przeciwnie. W informacyjnym chaosie jesteśmy coraz bardziej zagubieni, wyobcowani, samotni. Brakuje nam przewodników duchowych a edukacja najczęściej sprowadza się do nauki wypełniania poleceń na oceny i dostosowania nas do potrzeb ekonomii, przemysłu. Człowiek wyszedł z cienia i stoi w palącym słońcu samotnej egzystencji.

Człowiek nad Wisłą

Podziel się miłością

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.