Fotowoltaika szansą na niezależność energetyczną (OZE)

Energia ze Słońca to dawno nie jest fantastyka! Fotowoltaika dla małych gospodarstw.Zainteresować się tym może każdy. Budować własne elektrownie przydomowe, a nawet w niedalekiej przyszłości, farmy PV – również! Wymaga to oczywiście trochę gimnastyki i jest inwestycją, ale korzyści są już teraz ogromne. Inwestycja zwraca się w kilka lat i od tego momentu możemy na produkowanej, czystej energii nawet zarobić.

Mieszkańcy bloków, domów jednorodzinnych, kamienic, właściciele firm i gospodarstw wiejskich – każdy może, w świetle obowiązujących przepisów postawić instalację do 40kW. Z nimi jest też najmniej zachodu. Gdy chcemy wybudować farmę fotowoltaiczną, zaczynają się kłody i potrzebny jest konkretny budżet. Jednak już wczoraj był to bardzo dobry pomysł dla każdego, kto chciałby się np. uniezależnić od dostawców energii.

W niedalekiej przyszłości poprawka prosumencka da możliwość mikro instalacjom wprowadzać prąd do sieci po określonych stawkach, także skorzystają na tym również najmniejsze gospodarstwa.

Wschód słońca nad Kępą Potocką, Warszawa

Wschód słońca nad Kępą Potocką, Warszawa

Podziel się miłością

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.