Tomasz Pragski

Tomasz Pragski


Fascynuje mnie bliskość Wszechświata i odległość, jaką dzielę z cywilizacją własnego gatunku.

Odebrałem wykształcenie reżysera filmowego w Akademii Filmu i Telewizji. Fotografuję. Realizuję się w odkrywaniu potęgi, jaką dysponuje moje ciało na polu dochodzenia do zdrowia i jego utrzymaniu. Przede wszystkim odżywianiem i sposobami naturalnymi. Wiedzy jest więcej niż jesteśmy w stanie przyswoić, a wciąż wiemy niewiele. Okazuje się jednak, że wiemy też o wiele więcej niż nam się wydaje, tylko patrzymy nie w tę stronę co trzeba.

Od trzech lat intensywnie zmieniam wszystko, co mnie otacza, aby doprowadzić do dawno zapomnianego postrzegania rzeczywistości bez filtrów, które wykształciłem w sobie w procesie socjalizacji. Po niemal trzydziestu latach wśród tysięcy kilometrów miejskiego betonu wróciłem w okolice wody i lasu.

Jestem przekonany o możliwości i absolutnej konieczności zresetowania kolejnego systemu, który się nie sprawdził. Z nowym, gotowym do szybkiej instalacji, opartym o nowoczesną architekturę myśli, że mądry może więcej dobrego od bandyty i złodzieja. Marzę o tym, aby kryterium określającym możliwości dostępu do decyzji wpływających na społeczności były cechy dziś będące podziemiem. Mądrość, silny kręgosłup moralny zbudowany na poszanowaniu prawdy,  umiejętność dialogu. Dajmy godne zajęcie filozofom XXI wieku.

Odczuwam ciągły niedoczas. Uwielbiam czytać, oglądać, poznawać nowe koncepcje, łamać blokady. Cenię pacyfizm i nawołuję  do utworzenia solidnego programu kosmicznego (jest SpaceX!). Na tej planecie wciąż wymierają gatunki i robi się duszno a moje zielone rewolucje nawet najbliżsi wciąż nazywają utopią. Popełniam błędy. Fantazjuję o czasach pokoju i długich wyprawach motocyklowych. Wierzę, że istnieje ratunek dla naszego gatunku, potrzeba tylko świadomych działań i czasu. Rewolucja już trwa, trzeba tylko więcej w lesie siedzieć. Na wstępie – zmiany zacząłem od siebie. To działa i tego jestem już pewny.

Strona prywatna

Travnikowy Blog Pragskiego

Podziel się miłością

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.