Gospodarstwo Travnik - konopie

Liście i kwiaty konopi w galerii Travnik

Praekologiczne gospodarstwo Travnik (fanfary) z ogromną, nieskrywaną dumą i radością oznajmia, iż od lipca liście i kwiaty konopi są dostępne w ofercie galerii Travnik.

Konopie

O samych konopiach, ich bogatej i intrygującej historii można napisać grubą książkę. Wykorzystywane w wielu dziedzinach przez tysiąclecia, zagrażające większości największych szkodliwych biznesów zostały zakazane, skazane na technologiczny zastój na niemal cały wiek XX. O właściwościach leczniczych, zastosowaniach – można zapełnić kolejną księgę. Na szczęście, w sieci informacji jest już zatrzęsienie, także ograniczymy się do niezbędnego minimum nawiązując do Travnikowej oferty ziołowej.

W tym roku proponujemy susz z liści i kwiatów odmiany FINOLA – CBD 2-5%. Kannabinoidy, terpeny, flawonoidy, witaminy i szereg innych substancji wzmacniających organizm, wspomagających leczenie i dających ukojenie. Do dziś odkryto ponad 540 bioaktywnych komponentów mających bezpośredni związek z polepszaniem stanu organizmu.

Kulisy

O uprawie konopi marzyłem wiele lat. To pierwszy sezon z tą niesamowitą rośliną na polu i muszę przyznać, jestem zachwycony. Cały proces jest w pełni ręczny – od siewu, przez zbiór i selekcję, po pakowanie. Przypomnę, że w praekologicznym gospodarstwie Travnik jeżeli czegoś używamy, to kompostu, którego ze względu na sezon pierwszy – jeszcze nie mamy :: ). Konopi nie podlewaliśmy ani raz.
Choć warunki pogodowe nie były i nie są sprzyjające a cały ogród mocno oberwał przez przymrozki i dobowe wahania temperatur dochodzące do 30+ stopni – konopie bez żadnego wsparcia dały sobie radę.
A pachnie… Zbiór, selekcja i suszenie to nieustający zachwyt – w smaku jest nieco orzechowa, ziemista ale zapach – trochę cytrusowy, bardzo intensywny. Cudo!
Nie będzie spektakularnego plonu ani żadnych rekordów, ale to co zbieramy – to czysta moc.

W tej chwili oferujemy opakowania 25g i 50g, jeżeli potrzebujesz więcej lub mniej – skontaktuj się z nami.

Wszyscy, którzy wsparli PRAEKOLOGIĘ otrzymają drogą mailową specjalny kod rabatowy.

Podziel się miłością

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.