Nieuleczalni cd.

Od momentu powstania pierwszego wpisu o “nieuleczalnych” postawiono 2 nowe diagnozy. Kolejnych dwoje bliskich mi ludzi stało się już częścią tej machiny, jej trybami. Inni zdają się wybierać niedostrzeganie połączeń, choć nawet oni czasem zrozpaczeni zadają pytanie “Ania i co teraz zrobić?”, to pytanie pozostaje absurdem tak długo, jak długo dotyczy odratowania martwego organu, części ciała na którą wydano wyrok. Ciśnie się na usta – teraz, należy przestać się zabijać, czy nadal smakują ci papierosy? Jak długo będziesz jeszcze biernie się przyglądał, przyjmował ten wyrok, los, który ktoś inny zgotował dla Ciebie? Czym w takim razie jest owo pytanie? Czy próbą zatuszowania tchórzostwa? Przede mną? Czy przed Tobą samym?
By szukać ratunku w metodach alternatywnych trzeba zrozumieć.
Ogromna większość chorób przewlekłych wynika z totalnego wyniszczenia organizmu, zazwyczaj nie są to choroby tkanek, czy narządów, a choroby całego ciała.
Choroby cywilizacyjne, choroby przewlekłe- ich  g ł ó w n ą  przyczyną jest tryb życia, który w przeciągu ostatnich 50 lat przeszedł diametralną zmianę. Stres, pośpiech, niedojadanie, wszechobecne pestycydy, chemiczne dodatki do żywności, mięso, mleko, antybiotyki, tabletki, alkohol, papierosy- poddaliśmy się temu. Przywitaliśmy zachodni styl życia z otwartymi ramionami i jakimś cudem nagle zapomnieliśmy o metodach, które działały przez lata! Nagle połknięcie tabletki przeciwbólowej staje się łatwiejsze, bezpieczniejsze i tańsze niż zaparzenie kory wierzby. Tabletka na wszystko.
Na ból głowy po zarwanej nocy, na wzdęcia po nietrawionym przez człowieka jedzeniu, na odchudzanie. Powiedz mi jeszcze raz, że nie masz czasu, jeszcze raz zapytam, dlaczego w takim razie skracasz swoje życie o lata, czyniąc je zarazem tak trudnym do zniesienia? Czy nie łatwiej jest wybrać sen jako priorytet, odpowiednią dla człowieka żywność jako pokarm i nie musieć martwić się wagą? Jeśli tak uwielbiamy “łatwiej”, to dlaczego nie wybrać tego prawdziwie łatwiejszego życia?
c.d.n…

Podziel się miłością

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.