Sto twarzy weganizmu


Fundacja Czarna Owca Pana Kota

Stowarzyszenie Empatia

Fundacja KLAMRA

Magazyn Vege

Vege Runners

Vege Inicjatywa

Fundacja Viva!

Sklep Wege Studio

UWAGA!
Akcja została zawieszona do odwołania, jednak wciąż przyjmujemy zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału wegan!

Aby wziąć udział w akcji, zapisz formularz zgłoszeniowy (tylko dla weganPDF lub WORD, wypełnij i odeślij na adres podany w środku.

Aby móc zapisać wypełniony PDF, potrzebna jest:
Foxit Reader – sam korzystam i gorąco polecam!
LUB
– uaktualniona wersja Adobe Reader (w drugiej kolumnie można odznaczyć instalację McAfee – zainstaluje się jedynie Reader). 

Aktualnie poszukujemy sponsorów, “twarzy” oraz wegańskiej wizażystki.

Travnik_logo_T

 

.Sto twarzy weganizmu

 

Akcja fotograficzna, będąca odpowiedzią na stereotypowe postrzeganie wegan.

Szablonów, przez które są filtrowane cechy osobowości czy fizjonomii jest wiele. To zazwyczaj boli, bez względu na to, kogo dotyczy. Zaczniemy od rozprawienia się z wizerunkiem wyalienowanych dziwaków, brzydkich kobiet z problemami czy ludzi, którzy nie mają co w życiu robić i tracą czas na bzdury. Takie stereotypy najmocniej rzucają nam się w oczy w treściach z sieci, rozmowach, żartach. Dzięki tym spostrzeżeniom narodził się sam pomysł na cykl fotograficznych portretów i sylwetek wegan.

Weganizm jest atrakcyjny i takim chcemy go ukazać, docierając między innymi do młodych ludzi, którzy przez stereotypowe postrzeganie żywienia i ludzi nim zainteresowanych, odżywianiem roślinnym się nie zainteresują. Myślimy też o rodzicach tych, którzy skłaniają się ku diecie bezmięsnej – ich obawach i obiekcjach zbudowanych właśnie na braku świadomości i strachu o to, że ich bliscy zmieniając dietę sobie zaszkodzą. Zadaniem tej akcji jest trafić do szerokiego grona odbiorców przez sieć, wzbudzić zainteresowanie tematami żywienia i patrzenia przez stereotypy i stworzyć wartościowy dialog, również między pokoleniami.

Zależy nam na pokazaniu wizerunków wegan z pasjami zazwyczaj daleko wykraczającymi poza prawa zwierząt i gotowanie. Normalnie funkcjonujących w społeczeństwie i cieszących się życiem. W zdrowiu oraz dobrej kondycji.

Galeria będzie zbudowana na bazie kart z portretami, które można otworzyć, aby o danej osobie dowiedzieć się więcej – kim jest, czym się pasjonuje, jak długo je same rośliny, co było jej motywacją oraz co robi na co dzień.

Chcemy, aby podsumowaniem akcji była plenerowa wystawa fotograficzna poprzedzona wernisażem połączonym z wykładem o diecie roślinnej, jej wpływie na zdrowie oraz środowisko. Zapis wykładu będzie można później odsłuchać na stronie internetowej akcji.

Patroni: Czarna Owca Pana KotaEmpatiaKlamraVegeVege RunnersVege InicjatywaViva!Wege Studio.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.