PVGraf czyli polski grafen w fotowoltaice

Branży, w której zbliżyliśmy się do wielu barier produkcyjnych powodujących m.in. niesamowity marketing wokół teoretycznych parametrów modułów. Grafen w fotowoltaice prędzej czy później musiał się pojawić.

Nowa era fotowoltaiki dzięki PVGraf?

Ten materiał z przyszłości kojarzyłem głównie z niewykorzystanymi szansami jakie mieliśmy blokując patentem przez lata polską metodę taniego uzyskiwania atomowej grubości warstw tego supermocnego i super przewodzącego materiału.

Brak rządowego wsparcia dla technologii przyszłości boli do dziś, ale oto niespodzianka!

Firma FreeVolt użyła go przy produkcji nowej generacji ogniw fotowoltaicznych. Nazwali je PVGraf. Choć nie podali jeszcze konkretnych danych dotyczących parametrów pracy modułu, można się spodziewać wzrostu wydajności i bezawaryjności. Zasadnicza różnica to brak zacienienia oraz wykorzystanie przewodnictwa grafenu, dzięki czemu zauważalnie wzrośnie wydajność podczas tych bardzo ciepłych dni. Po prostu – grzeje się mniej.
Kolejnym atutem jest jego giętkość. Sam zastanawiałem się nad instalacją modułów na dachu Volvo 745, którym jeździłem. Powierzchnia dachu ogromna. Do tego maska. Niestety – plastyczne ogniwa wciąż są bardzo mało wydajne i choć tanie – taka operacja to byłoby niemal czyste hobby. Z PVGraf na pokładzie, wchodzimy 
 w nową erę. Grafen w fotowoltaice zmieni oblicze przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, budowlanego. Gdy kształt podłoża przestanie mieć znaczenie, nowych zastosowań będzie zatrzęsienie.

Patent już jest a przedstawiciel firmy twierdzi, że chce zatrzymać technologię oraz produkcję w kraju i eksportować gotowy produkt. Brzmi świetnie! Mam tylko nadzieję, że poza oczywistymi aspektami zatrzymania produkcji w kraju będzie to technologia dla Polaków dostępna. Dla przeciętnych Polaków również.

Poniżej materiał zaczerpnięty ze strony producenta – https://mossad989.wixsite.com/freevoltpl.
Jak widać po nazwie domeny, nie ma z nimi żartów a silne plecy i potężny kapitał zagwarantują sukces.

grafika zaczerpnięta ze strony producenta.

Podziel się miłością

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.