Rząd… czyli znów pod prąd (OZE)

OZE, Odnawialne Źródła Energii.
Europa jest więcej niż gotowa a polski Senat… cisnął gówno w wentylator. Teraz obywatele wyjdą z cegłówkami na ulice, albo zostaną ukarani. Za zbytnie zainteresowanie niezależnością i chęcią poprawy domowego budżetu.

Poprawka prosumencka miała umożliwić mikro instalacjom wprowadzenie energii do sieci po gwarantowanych stawkach, które zostały po drodze o połowę obcięte. To w pełni świadome hamowanie rozwoju zielonej energetyki i blokowanie wolności obywatelskich. To nasze pieniądze są w budżecie! Oczywiście za zieloną energię można dopłacić firmie energetycznej (akt. z 2018, Warszawa).

Szkoda dla całego kraju, korzyść dla wąskiej grupy koncernów energetycznych i współpracujących polityków.
Niemcy, Duńczycy, Anglicy – już wychodzą na prostą po kilku latach doświadczeń. Ich OZE wznoszą się ponad kreskę, ceny energii spadają.

Dziś i w bliskiej przyszłości nie ma i nie będzie lepszej, tańszej i bardziej ekologicznej energii niż ta z żywiołów. Im szybciej zmienią się proporcje na korzyść OZE, tym prędzej zyskamy odrobinę wolności.

Możemy zrezygnować z węgla, rozwijać się i czerpać z tego korzyści. Już w latach ’70 dysponowaliśmy badaniami geologicznymi wykazującymi ogromne pokłady ropy, gazu, metali, które są naszym dziedzictwem – naszym bogactwem naturalnym, które możemy zagospodarować. Niekoniecznie do trucia siebie na wzajem.

Po odrzuceniu podniesienia kwoty wolnej od podatku aby najbiedniejsi mogli godnie egzystować, topieniu projektów dotyczących ustawy antynarkotykowej – najostrzejszemu i najbardziej bezsensownemu katowi w Europie, utrzymywaniu w poważaniu rodziców w sprawie ich dzieci, braku reform służby zdrowia, energetyki dla obywateli, edukacji, aby przynajmniej nie ogłupiała dzieci… z moich uczuć patriotycznych pozostaje szacunek do mordowanych w szpitalach za publiczną kasę Dziadków, którym za wywalczoną wolność zgrabnie dziękujemy marginalizując ich i okradając, by oddać to ich oraz naszym oprawcom.
Nie Państwo a obywatele winni ten ustrój kształtować. Komunikować się między sobą. I między pokoleniami. Tak go ukształtowaliśmy, zostawiając decyzje w rękach profesjonalistów.

Wstyd.

Podziel się miłością

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.