Travnik zobaczy zdjęcia Alfa Centauri?

Tęgie mózgi Stephena Hawkinga i Marka Zuckerberga wsparte pieniędzmi rosyjskiego milionera chcą wprowadzić w życie odważny projekt, który ma szanse zostać zrealizowany za życia wielu z nas i przekazać nam zdjęcia Alfa Centauri!

 A to oznacza, że możemy być pierwszą nowożytną cywilizacją, która zobaczy inny układ słoneczny! Tysiące wysłanych w trasę mającą 4,37 lat świetlnych nanożaglowców wielkości pocztowych znaczków miałoby dotrzeć do Alfa Centauri po 20 latach!
Naukowcy i miliarder mają nadzieję na kontakt z nową cywilizacją. Travnik również, dopóki zajmują się tym naukowcy. Jeśli jest to prywatny projekt, istnieje nikła szansa na to, że to oni, nie rządy zajmą się komunikacją i poznawaniem naszego najbliższego sąsiada, układu Alfa Centauri i ew. jego mieszkańców.
Ponad to, istnieje spora szansa na to, że w tym układzie istnieje planeta o zbliżonych parametrach do Ziemi. Zatem gdyby nie była zamieszkana…
Wchodzimy w erę, do której absolutnie nie jesteśmy przygotowani, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, więc pozostaje liczyć na pozytywne zrządzenia losu, które nie wyciągną z naszej rasy tego, co sobie sami serwujemy.

Przygotowując się na spotkanie z obcymi Travnik już odświeża i poleca serię Stargate SG-1 (Gwiezdne Wrota) poprzedzoną filmem pełnometrażowym. Eksploracja, nauka i zawieranie przyjaźni z obcymi rasami. Oraz próba obrony Ziemi przed ewentualnymi wrogami ludzkości. Niestety, nie możemy zakładać, że jesteśmy jedyną tak bezmyślnie destrukcyjną i agresywną rasą w kosmosie.
Piękny, jeden z moich ulubionych filmów o pierwszym kontakcie z obcą cywilizacją – Kontakt.
Dotykając tematu ekploracji kosmosu warto również odświeżyć filmową serię Star Trek. I choć pierwsze części (jest ich już łącznie 12 + kolejny w drodze) ogląda się ciężko, wnioski i płynąca z nich nauka warta jest “poświęcenia”.
Inne, gorąco polecane:
– Odyseja kosmiczna,
– serial Battlestar Galactica (2003 i 2004),
Interstellar.

_TPF0989

Noc przed nocą Kupały

Podziel się miłością

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.